f

STAROSTOVÉ PRO PRAHU

Dotaz na protihlukový pás zeleně

Pěkný den,

se zájmem jsem si přečetl článek Protihlukový pás na vašich www stránkách v sekci "Jak vznikají projekty".

Když se začalo stavět, byl jsem rád, protože bydlím s výhledem na Plzeňskou ulici a užívám si plno hluku a prachu. Vím, že ještě neni dostaveno, nicméně se chci zeptat na jednu věc. Proč ve spodní části tohoto pásu (blíže k hotelu Fortuna West) nejsou zasazeny žádné nové stromy? Bude se řešit v budoucnu? Podle obrázku na vašich stránkách to na nějakou zeleň vypadá.


Proč zde neni budována protihluková zeď také na kraji valu (co nejblíže u silnice jako o kousek dále na jiném místě) aby zeď pobrala co nejvíce hluku? Opravdu bylo nutné vybudovat raději na kraji valu cestu pro pár hostů z hotelu, kteří nechtějí ujít pár kroků navíc a raději jdou po trávě? Musím, říct, že jak jsem se na tuto výsadbu zeleně a stavbu zdi těši, a zatím jsem velmi zklamán. Nyní tu z okna koukáme na zničenou trávu, prašnou cestičku a zatím to nevypadá, že se něco pro stálé obyvatele v této části Řep změní.

Děkuji za informace a přikládám ještě jednu zajímavou fotografii. Toto místo naleznete na konci ulice Nevanova a jen žasnu, co je možné postavit a převzít. :-)

Petr F.


 

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

v části protihlukového pásu zeleně, blíže hotelu Fortuna West budou také osázeny nové stromy, hlavně jehličnany. Dám na web snímek z projektu, abyste viděl, kde ještě stromy přibudou. Protihlukové účinky gabionové zídky rozhodně nebudou degradovány jejím posunutím o 2 metry, za terénní zlom. Naopak vybudováním zpevněné cesty zabráníme jejímu pozdějšímu spontánnímu vyšlapání mezi keři a následnému poničení nové zeleně. K projektu protihlukového pásu jsme museli nechat vyhotovit hlukovou studii, abychom prokázali protihlukový efekt projektu a mohli získat dotace z evropských fondů. Takže věřím, že to projektant navrhl a spočítal dobře. Poničená tráva je důsledkem stavební činnosti a po dokončení všech prací bude vše opraveno. Myslím, že až bude celý projekt dokončen, budete již spokojen.

Snímek z hřiště na konci ulice Nevanova je opravdu tristní. Zařídím co nejrychlejší nápravu a děkuji za upozornění.

S pozdravem
Mgr. Bořek Černovský
místopředseda Hnutí LEPŠÍ ŘEPY

Září 2010

 

template joomla by JoomSpirit